strój Modric dla dzieci tanio Pep Guardiola został

strój Modric dla dzieci tanio Pep Guardiola został ukarany grzywną w wysokości 20 000 £ za noszenie żółtej wstęgi na linii bocznej, ogłosiło Football Association.

Menedżer Manchesteru City został również ostrzeżony o swoim przyszłym postępowaniu przez organ zarządzający po zaakceptowaniu zarzutu "noszenia przesłania politycznego".

Guardiola argumentuje, że noszenie symbolu, na poparcie więźniów w Katalonii, nie jest politycznie, ale akceptuje fakt, że jest to niezgodne z przepisami FA.

Urodzona w Katalonii Guardiola nie przeprosiła, ale powiedziała, że ​​przestanie nosić wstążkę podczas gry, aby obserwować - a nie szanować - zasady.

Guardiola będzie nadal nosić koszulki piłkarskie z własnym nadrukiem wstęgę do zobowiązań medialnych przed i po meczu, jak jest to dozwolone. Zestaw FA i przepisy reklamowe odnoszą się w szczególności do obszaru technicznego podczas gier